• Jedyna w regionie
    Drużyna Baseballowa

Warning: Undefined array key 1 in /home/szokart/domains/lisybialystok.pl/public_html/sky/core/webp.class.php on line 107
Podsumowanie sezonu 2021/2022

Podsumowanie sezonu 2021/2022

Kilka dni temu zakończyliśmy nasz kolejny sezon w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Sezon dla nasz szczególny pod kilkoma względami. Tegoroczna formuła ligi sprawiła, że musieliśmy zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami z którymi do tej pory nie mieliśmy okazji zagrać, ale również wybrać się w najdalsze zakątki naszego kraju. Po raz pierwszy w naszej historii przyszło nam stać oko w oko z drużyną Wizards Opole(wyjazd), Demony Miejska Górka(wyjazd), Rawa Katowice(dom) oraz Goats Poznań(dom). Jeśli dodamy do tego podróże do Władysławowa (Piraci), Warszawy (Dragons) oraz Łodzi (Falcons) śmiało będzie można powiedzieć, że przemierzyliśmy ponad 4200 kilometrów.

O ile w poprzednim sezonie udało nam się wygrać co szóste spotkanie, tak w obecnym zwycięsko wychodziliśmy z co trzeciej potyczki. Było to wynikiem poprawy gry zarówno w ofensywie jak i defensywie. Podnieśliśmy średnią zdobywanych punktów z 4 na 8/mecz, natomiast dobra współpraca infieldu i outfieldu sprawiła, że nasi oponenci urywali nam średnio 11 punktów/mecz (wcześniej 17).

Ciężka praca na treningach przyniosła nam kilka bardzo udanych i efektownych zagrań w obronie w postaci chociażby double play'ów, ale nie należy zapominać również o grze w ataku. Przekonać się o tym mogła zwłaszcza drużyna z Poznania, przeciwko której Piotr Tarasiewicz wybił 2 home runy. Na słowa uznania również zasługuje 3-run HR Macieja Masłowskiego w meczu w Opolu. Oprócz tego kilka razy posłaliśmy piłkę za siatkę na skróconym zapolu (2 bazy). Niektóre wyniki mogły nas nie napawać optymizmem, bo znacząco przegraliśmy oba mecze z Demonami Miejska Górka i Goats Poznań, ale potrafiliśmy również walczyć jak równy z równym z rywalami wyżej notowanymi. Minimalnie musieliśmy uznać wyższość drużyny Warsaw Dragons (2 razy), Piratów Władysławowo (2 razy) oraz w jednym meczu z Rawą Katowice. Były to porażki 1 lub 2 punktowe z których wnikliwie wyciągniemy wnioski.

Lato to czas chwilowego odpoczynku przed kolejną kampanią. Nie zasypujemy jednak gruszek w popiele i bierzemy się do ciężkiej pracy. Bramy naszego treningowego stadionu są otwarte, więc jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć to zapraszamy

Lisy AUUUUUUU !!!