• Jedyna w regionie
    Drużyna Baseballowa

Warning: Undefined array key 1 in /home/szokart/domains/lisybialystok.pl/public_html/sky/core/webp.class.php on line 107
Drużyna  i pozycje w baseballu

Drużyna i pozycje w baseballu

  1. Drużyna baseballowa składa się z co najmniej 9 (dziewięciu) zawodników, tylu jest potrzebnych do gry w obronie.
  2. Miotacz i Łapacz (ang. pitcher i catcher). Miotacz to zawodnik, który stoi na środku pola i rzuca piłkę pałkarzowi. Łapacz będzie kucał tuż za pałkarzem, aby złapać piłkę, jeśli pałkarz jej nie uderzy.
    • Łapacz nosi sprzęt ochronny, taki jak maska na twarz, ponieważ miotacz będzie rzucał piłkami w jego kierunku wystarczająco mocno i szybko.
  3. Zawodnicy w polu (ang. infield) chronią bazy . Mamy trzech zawodników bazowych: Pierwszobazowy, Drugobazowy i Trzeciobazowy ( ang. First baseman, Second baseman, Third baseman). Dodatkowo w polu gra czwarty zawodnik jako Łącznika (Short stop), który jest pozycją wędrującą, która wspiera bazowych i pomaga złapać piłki w polu. Łącznik zajmuje miejsce między drugą a trzecią bazą.
  4. Zawodnicy grający na zapolu (ang. outfield). Trzej zawodnicy na polu zewnętrznym to Prawozapolowy, Środkowozapolowy i Lewozapolowy (ang. left fielder, center fielder, right fielder). Są odpowiedzialni za łapanie piłek na zapolu.

baseball pozycje